Annonse nedenfor
Annonse nedenfor
lørdag
31. juli 2010
— Vi tar barnevolden alvorlig
Vold mellom barn skal ikke forekomme, og Sokndal kommune tar derfor forrige ukes voldsepisode alvorlig, understreker oppvekstsjef Øystein Løvø.
Av ERIK THIME
— Dette er selvsagt noe vi ikke ønsker, og det er derfor satt i gang et stort apparat i kommunen for å understreke dette, sier Løvø til Agder.

Det var forrige tirsdag at en 12 år gammel gutt ble banket kraftig opp av minst to ett år eldre gutter på Haua. 12-åringen måtte dagen etter til lege, der det ble konstatert en del merker etter slag og spark.

ALVORLIG: — Vi tar dette veldig alvorlig. Fredagen gikk stort sett med til møter mellom de involverte — skolene inkludert, forteller Løvø.

Saken har opprørt mange i Sokndal, og folk synes å være enige om at denne type vold på ingen måte er ønskelig.

— Begge skolene har tatt saken på alvor, og politiet ble også raskt koblet inn. De involverte har uttalt og forklart seg, og vi vet nå mer om bakgrunnen. Men på grunn av taushetsplikten kan jeg ikke uttype så mye mer om bakgrunnen for saken.

TRUSLER: Ifølge Dalane Tidende skal den 12 år gamle gutten som ble banket opp ha mottatt trusler via nettstedet Facebook i forkant av episoden. Bakgrunnen for episoden skal være hendelser i skoletiden, ifølge avisen.

— Jeg er rystet over at skolen og foreldrene ikke har grepet inn for lenge siden. Det kan ikke være slik at 12-åringer må skade andre 12-åringer før noen griper inn, sier et familiemedlem av gutten til DT.

PROGRAM: Løvø forklarer at både Hauge skole og Sokndal ungdomsskole har undervisningsprogram som går på forebygging av denne type oppførsel.

— Det har vi, og vi prioriterer forebygging.

— Er dette en mobbesak?

— Jeg vet ikke helt om det kan kalles det. Det er jeg usikker på, sier Løvø.

Den 12 år gamle gutten som ble banket opp har etter det Agder kjenner til møtt personene som utførte handlingen, og fått en unnskyldning for det som skjedde.

Saken er ikke politianmeldt.

(18.01.2010 kl. 08:10)

Tips en venn

Fuktig start på Laksefestivalen

Det lukter laks over «hele» Flekkefjord. Men det er vått. Ta med paraply!

(31.07.2010)

Annonse nedenfor

Politiloggen natt til lørdag

Slåsskamp, farlig forbikjøring og noen som stakk av fra en stor drosjeregning er noe av det politiet har måttet ordne opp med i natt.

(31.07.2010)

Annonse nedenfor

Førerkort beslaglagt

Like etter midnatt kjørte en bil rundt i Flekkefjord sentrum med en ung mann sittende på panseret. Politiet stoppet bilen og beslagla førerkortet til den unge bilføreren.

(31.07.2010)

POPULÆR STOL: Sommerhjelp Christine Stremme i den populære båtstolen som Torkildsen lager.

Populær sommerutstilling

Sommerutstillingen med den lokale kunstneren Finn Torkildsen er den best besøkte attraksjonen til museet i Flekkejord i sommer.

(30.07.2010)

Allerede fredag kveld var det mye folk i byen

Talenter tjuvstartet Laksefestivalen

Den offisielle åpningen av den 20. Laksefestivalen i Flekkefjord skjer lørdag formiddag, men allerede fredag kveld var det aktivitet, handel og folk i byen.

(30.07.2010)

ØKENDE LEDIGHET: Arbeidsledigheten i Flekkefjord har økt fra juni til juli. Skipsverftet SIMEK i Flekkefjord sysselsetter ca 260 mann. De har begynt å permittere på grunn av ordretørke og fra september kommer ca 200 til å være permittert til nye jobber dukker opp.

Flekkefjord på ledighetstoppen

Arbeidsledigheten stiger litt. Her i distriktet har ledigheten økt mest i Flekkefjord fra 2,5 prosent ledighet i juni til 2,9 prosent i juli. Sokndal, Lund og Sirdal har svært liten ledighet.

(30.07.2010)

Skatteøkning allerede neste år

For pensjonister med inntekter over 280.000 kroner vil det allerede neste år bli innført en skatteskjerping som for noen grupper blir på hele 10 prosent.

(30.07.2010)

HJELPER: Kjersti og Stian Johansen Jørgensen hjalp mer enn gjerne til med opprydningen.

Turistene ryddet opp

Kjersti og Stian Johansen Jørgensen tok på seg hansker og ryddet på parkeringsplassen ved rutebilstasjonen i Flekkefjord.

(30.07.2010)

Salget går ned over hele landet

Fra 2008 til 2009 økte tilgang på økologisk melk med nesten 20 prosent Samtidig gikk salget ned med ca 14 prosent viser tall fra Tine.

(30.07.2010)

Annonse nedenfor

Ingen etterspørsel etter ø-melk

Butikkene melder om null interesse for økologisk melk. Rema 1000 i Flekkefjord solgte så lite at de har kuttet ut produktet. I Lyngdal selger Rema 1000 maks ti liter på to uker.

(30.07.2010)


Containerbrann i Svegeskogen

Litt etter klokken fem i morges ble det meldt om brann i Svegeskogen i Flekkefjord.

(30.07.2010)


Turister slipper båtførerbevis

Utenlandske turister må ikke ha båtførerprøven for å kjøre båt i Norge, så lenge de kjører egen båt.

(29.07.2010)


Dampskipet droppet Flekkefjord

Forsinkelser i Kristiansand gjorde at veteranskipet «D/S Børøysund» kuttet ut et planlagt anløp til Flekkefjord.

(29.07.2010)


Laksefestival i sol og regn

Det ser ut som helgens store laksefestival i Flekkefjord får starte i strålende sol fredag, mens lørdag ettermiddag og søndag formiddag kan bli litt våt...

(29.07.2010)


På sykefraværstoppen

Ansatte i Vinmonopolet har det høyeste sykefraværet på en rangering av 70 av de 100 største norske bedriftene. — Vi tar det på alvor og har iverksatt tiltak, sier Vinmonopolet.

(29.07.2010)


Ønsker skatteøkning

Etter at Raymond Johansen uttalte seg om skatteøkninger tar flere profilerte politikere i regjeringspartiene til orde for økte skatter. Men de vil ikke vente til 2017.

(29.07.2010)


Solgte øl for millioner

Harvest Bar i Kvinesdal skal ha gjort god butikk på å selge øl på Norway Rock Festival. For festivalen derimot, så er utgiftene høyere enn det var budsjettert med.

(29.07.2010)


Lysere industri-fremtid

Utsikter til økt ordretilgang fra aktører på norsk sokkel gjør at norske industriledere er litt mer optimister, men de er fortsatt avventende.

(29.07.2010)


Kolliderte med autovern

En kvinnelig bilfører kolliderte med autovernet ved Fedaheitunnelen onsdag morgen. Hun kom fra trefikkuhellet uten skader.

(28.07.2010)


grunder.no
IT-selskapet Microsoft trår til med et kvartalsoverskudd på 27,9 milliarder kroner.
Fotballstjernen David Beckham fortalte i et intervju at han elsket å leke med Lego. Dermed steg salget av Lego til himmels.
DnB Nor leverte et svært bra resultat for andre kvartal, en gladnyhet for aksjonærene, men konsernsjef Rune Bjerke hadde en enda bedre nyhet på lager.
FERIETID: Hvis du tar fullstendig ferie og glemmer jobben i resten av juli, skal ikke være redd for å gå glipp av viktige nyheter. I begynnelsen av august kommer vi med en oversiktsartikkel over viktige beslutninger og hendelser i juli.
Næringsminister Trond Giske vil sende alle sine menn og kvinner ut i bedriftene.
Industriproduksjonen falt overraskende fra april til mai.
Petter Stordalens Home Invest fikk et konsernresultat før skatt på drøye 389 millioner kroner i 2009.
Høy inntektsforskjell mellom sjefer og ansatte får lederne til å føle seg allmektige, noe som får dem til å behandle sine ansatte dårligere.
Orkla-sjef Dag J. Opedal har meddelt styret i Orkla ASA at han ønsker å gå av som konsernsjef i løpet av inneværende år.
Aker Solutions fikk milliardavtale med Statoil, men det er Aibel som er den store vinneren av oljeselskapets gigantdryss av jobber.
Annonse nedenfor
Annonse nedenfor
Annonse nedenfor
Annonse nedenfor
Annonse nedenfor
Annonse nedenfor
Redaktør Kristen Munksgaard
Copyright © 2009 Avisen Agder
All rights reserved.
Utviklet av React Solutions AS
''